Oczyszczalnia ze studnią chłonną

Oczyszczalnia ze studnią chłonną

Każdy człowiek mając możliwość zaoszczędzenia pewnej ilości środków finansowych, podchodzi do niej optymistycznie. Ograniczenie wydawanych pieniędzy może dotyczyć nie tylko produktów spożywczych, ubrań, samochodów, ale również sposobu radzenia sobie ze ściekami.
W przypadku właścicieli małych i średnich działek doskonałym rozwiązaniem jest oczyszczalnia ze studnią chłonną. Specjalnie opracowana technologia montażu umożliwia umiejscowienie urządzenia w ziemi, bez konieczności udostępniania dużej powierzchni. Oczyszczalnia ze studnią chłonną wymaga jedynie aby grunt, w którym ma ona zostać wmontowana, miał dobrą przepuszczalność, pozwala to bowiem na prawidłowe funkcjonowanie urządzenia, przy małej powierzchni rozsączania.
Oczyszczalnia ze studnią chłonną ma kształt kopuły, a cały zbiornik jest umieszczany na specjalnie przygotowanym podłożu żwirowym. Usuwanie ścieków z urządzenia ma miejsce poprzez szczeliny występujące w jego dnie oraz ścianach. Nieczystości przesączając się przez kruszywo, są filtrowane, a następnie po oczyszczeniu są przekazywane do gruntu. Oczyszczalnia ze studnią chłonną jest uważana za jeden z najbardziej ekologicznych sposobów radzenia sobie ze ściekami, gdyż w procesie filtracji nie są wykorzystywane żadne środki chemiczne, powodujące zanieczyszczenie środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *