Jak działa oczyszczalnia ekologiczna?

Jak działa oczyszczalnia ekologiczna?

Oczyszczalnia ekologiczna jest bardzo klasycznym rozwiązaniem, które jest obecnie wybierane przez coraz większą liczbę ludzi.

Urządzenia wyróżniają się przede wszystkim bardzo dużą efektywnością, niestety są obarczone licznymi ograniczeniami prawnymi związanymi z ich umiejscowieniem.

Jeżeli chodzi o działanie oczyszczalnie ekologiczne bardzo przypominają oczyszczalnie biologiczne. Różnica polega na tym, że procesy zarówno tlenowego, jak i beztlenowego oczyszczania będą zachodziły w w oddzielonych obszarach.
przydomowe szambo
Pierwszy etap został umiejscowiony w dwu albo trzykomorowym przepływowym osadniku gnilnym, który z kolei wyposażono w odpowiednie osłony stabilizacji przepływu (deflektory), a także specjalny filtr doczyszczający. Drugi etap znajduje się we współpracującym z osadnikiem poletku rozsączającym, nazywanym również drenażem.

Warto również mieć świadomość, że oczyszczalnie ekologiczne wytwarza się w technologii laminatów poliestrowych. Polega to na tym, że żywice poliestrowe zbrojone są szklanym włóknem.

Producenci dzięki temu, że stosują właśnie takie materiały są wstanie uzyskać wyroby, które będą nie tylko trwałe, ale również niezwykle odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oczyszczalnie ekologiczne wyróżniają się ponadto niewielkim ciężarem w porównaniu do konkurencyjnych oczyszczalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *